Ostrzeżenia Pogodowe

Poniedziałek - 20.05.2019

Uroczystość 70 lecia Parafii w Kobylance - relacja

Uroczystość 70 lecia Parafii w Kobylance 

9 czerwca 2018 roku


Ten dzień był wyjątkowy dla naszej Gminy pod każdym względem i na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.


Podniosłe uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godzinie 10.00 otwarciem uroczystej sesji Rady Gminy w Urzędzie Gminy Kobylanka. Uchwałą nr XLIII315/18 z dnia 24 .maja 2018 roku, Rada Gminy  nadała Jego Ekscelencji Ks. Abp dr Janowi Romeo Pawłowskiemu , tytuł Honorowego Obywatela Gminy Kobylanka, jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania.


Akt nadania został wręczony przez przewodniczącego Rady Gminy  - Mariusza Ilnickiego, zaś symbol naszej gminy – statuetkę lipy – na ręce Jego Ekscelencji abp. Jana Romeo Pawłowskiego, przekazał Wójt Gminy Kobylanka – Mirosław Przysiwek.


Po zakończeniu sesji , wszyscy zaproszeni goście udali się przed budynek gminy , gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego pod Pomnik Niepodległości. Jego Ekscelencja Abp dr Jan Romeo Pawłowski poświęcił trzy urny z ziemią pochodzącą z terenów bohaterskich walk narodowych.


 Następnie wszyscy w radosnym orszaku , w towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry  OSP z Gryfic przeszli ulicami Kobylanki pod Pomnik kard. Wyszyńskiego  i ks. Piotra Głogowskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele służb mundurowych, samorządowych naszego województwa ,a także goście z zaprzyjaźnionych Kobylanek.


 Po uroczystym poświęceniu pomnika i odsłonięciu dwóch ulic : ks. K. Drynikowskiego i Św. Jana Bosko, zgromadzeni udali się do kościoła na mszę pontyfikalną, która odprawił Abp. Dr Jan Romeo Pawłowski.


Kolejne  uroczystości przeniosły się na Pl. Zgody , gdzie wójt Gminy Kobylanka, Mirosław Przysiwek  przemówił do mieszkańców i  zaproszonych gości. Pan wójt serdecznie podziękował wszystkim  za wspólne uczestniczenie w tych doniosłych dla naszej gminy chwilach.


Każdy , kto przybył na Pl. Zgody , otrzymał pamiątkowy medal , wybity specjalnie na te okazję.


Pan wójt zaprosił wszystkich do dalszego świętowania , już mniej oficjalnego ,na terenie Centrum Kultury i Rekreacji  w Kobylance , gdzie odbywały się imprezy z okazji „ Dni Kobylanki”.


Przeżyjmy więc to jeszcze raz  oglądając  fotorelację - FOTORELACJA

Kalendarz wydarzeń

Maj 2019
M T W T F S S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31